"Enter"a basıp içeriğe geçin

PTTKART PTTMATİK

Türkiye’de kargo taşımacılığı, posta hizmetleri ve bankacılık hizmetleri gibi oldukça geniş kapsamlı bir hizmet yelpazesi ile müşterilerine hizmet veren PTT’nin özellikle gelişen teknolojiye ve yeni nesil çağa başarılı bir şekilde entegrasyonu ile birlikte çok fonksiyonel hizmetler vatandaşa sunulmaya başlandı. Bu hizmetlerden biriside PTTMatik hizmetidir. Günümüz Türkiye’sinde müşterilerine 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet sağlayan banka ATM özelliğindeki cihazlardır.

PTTMatik ile Yapılan İşlemler

PTT tarafından sunulan PTTMatik cihazlarında müşteriler özellikle de sıra bekleme çilesi olmadan nakit çekim, fatura tahsilatı, maaş ödemeleri, HGS yükleme ve posta çeki işlemleri gerçekleştirilebilmektedir. Bunun dışında anlaşmalı bankalara ait olan işlemlerde PTTMatik üzerinden gerçekleştirilebilmektedir.

PTT Kart Nedir?

PTT bünyesinde gerçek posta çeki hesabı sahibi olan kişilerin hesapları üzerinde bulunan bakiyeleri banka ATM’leri aracılığıyla nakit çekim, yurtiçi/yurtdışı alışverişlerde nakit yerine kullanımı ve PTTmatiklerde nakit çekim ile birlikte fatura ödeme, anlaşmalı kuruluş ödemeleri ve aktarım gibi işlemleri son derece pratik ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilme şansı sunmaktadır.

PTT Kart Nasıl Alınır?

PTT müşterilerinin PTT kart alabilmeleri için herhangi bir PTT işyerine başvuruda bulunmaları ve PTT posta çeki hesabı açtırmaları gerekmektedir. Bu kapsamda PTT kart üzerinde kesinlikle herhangi bir kart aidatı, işlem ücreti gibi durumlar bulunmamaktadır. Günümüz modern teknolojisine son derece uygun şekilde üretilerek, PTT müşterilerine sunulan PTTkart’lar ile 3D Secure uygulaması aracılığıyla internet üzerinden alışverişler gerçekleştirilebilmektedir.

PTTkart hizmetleri müşterilere ön yüklemeli PTTkart, PTT Bonus kredi kartı şeklinde farklı hizmet türleri çerçevesinde sunulmaktadır. Vatandaşlarda maddi imkanları doğrultusunda PTT tarafından sunulan kart hizmetlerini kullanabilme hakkına sahip olabiliyor. Başvuru işlemlerinin son derece kısa süreler içerisinde sona ermesinden sonra PTT kart sahibi olabilme şansından yararlanılabiliyor.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir