"Enter"a basıp içeriğe geçin

PTT YURTİÇİ KARGO TAKİP

PTT 174 yıllık köklü bir geçmişe sahip, Türkiye’ nin resmi posta kuruluşudur. Bu uzun zamana yayılan sektörel deneyim ve benzersiz birikim, özellikle kuruma bağlı olan Telekominikasyon bölümün özelleştirilmesinin ardından bir yeniden yapılanma yaşadı. Bu yapılanma süreci içerisinde Posta ve lojistik hizmetlere ağırlık veren PTT, ayrıca çeşitli bankacılık hizmetleri de sunuyor. Yurt içinde her noktaya geniş dağıtım ağıyla, yüksek kalitede kargo gönderimi gerçekleştiren kurum, aynı zamanda yine nitelikli bir online hizmet alt yapısına da sahip.

PTT Yurtiçi Kargo Takibi Nasıl Yapılıyor?

PTT aracılığıyla kargo gönderimi yapmak veya kargo takibini yapmak olabildiğince sadeleştirilmiş ve tüketicinin beklentilerine en hızlı şekilde yanıt verebilecek şekilde yapılandırılmıştır. Kurumun internet sitesi olan ptt.gov.tr üzerinde bulunan Gönderi Takibi linkine tıklayarak ulaştığınız keranda, kargonuzun durumunu inceleyebilmek için sahip olmanız gereken tek şey, gönderinin üzerinde bulunan barkod numarası. Bu barkod numarasına sahip olan herkes, bu ekrandaki sorgulama kutusuna barkod numarasını yazarak kısa bir süre içerisinde ve istediği zaman kargosunun nerede olduğunu eş zamanlı bir şekilde takip edebiliyor.

İnternete erişelemediği durumlarda kuruma ait olan 444 1 788 numaralı telefon aracılığıyla kurumun müşteri hizmetlerine ulaşabilir, gönderinizin barkod numarasını ilgili kişiye vererek gerekli sorgulamayı telefonla da gerçekleştirebilirsiniz.

PTT Yurt içi Kargo Gönderim Seçenekleri

PTT lojistik hizmetleri kapsamında, günümüzün dinamik yaşamının oluşturduğu yeni ihtiyaçlara özel bir hizmet sunumu gerçekleştiriyor. Pek çok ticari işletmenin öncelikli olarak PTT kargoyu tercih etmelerinin ardında PTT’ nin sunduğu bu geniş seçenekli ve aynı zamanda güvenilir lojistik hizmet sunumu var. Taşınmasında sakınca bulunmayan her türlü kargoyu 30 kilo ağırlık ve 30 desimetreküpe kadar, Türkiye’ nin her bölgesine, acele kargo, normal kargo, adrese veya şubeye teslim, kapıda ödemeli, ihbarlı, kişiye teslim gibi birçok seçenekle ulaştıran PTT, gelişmiş bir lojistik hizmetleri altyapısına sahip.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir