"Enter"a basıp içeriğe geçin

PTT YURT DIŞI LOJİSTİK HİZMETLERİ

Türkiye’nin en köklü posta, telekomünikasyon ve kargo taşımacılığı şirketlerinin başında gelen ve 175 yıllık tarihi ile bu alan önemli bir tecrübeye sahip olan PTT’nin dünya genelini kapsayan lojistik hizmetleri ile kargo gönderileri ve lojistik ihtiyaçları çok daha modern standartlarda karşılanabiliyor. Türkiye genelinden dünyanın her yerinde çok sayıdaki noktaya profesyonel ve teknolojik tabanlı lojistik hizmetleri sunan PTT Kargo’nun yurtdışı lojistik hizmetleri son derece yoğun ve sık bir şekilde kullanılıyor. PTT Kargo ile birlikte dünyanın her yerine kargo gönderileri son derece hızlı ve güvenli bir şekilde ulaştırılıyor.

PTT Kargo Yurtdışı Lojistik Hizmet Türleri

PTT Kargo tarafından sunulan yurtdışı lojistik hizmetlerinde her ihtiyaca yönelik olarak özel lojistik hizmet çözümleri bulunuyor. Bu kapsamda PTT Kargo yurtdışı lojistik hizmetleri dahilinde;

*Posta Kolisi
Tüm dünya ülkelerine havayolu, karayolu ve denizyolu aracılığıyla kargo sevki sağlayan uygun ücretli, geniş hizmet alternatifli, güvenli ve kaliteli PTT Kargo gönderi hizmet türlerinden birisidir. Özellikle de PTT Kargo kullanıcısı olduğu IPS yani Uluslar arası Posta Sistemleri programı sayesinde müşterilerinin kolilerinin takibini elektronik ortam üzerinden kolay bir şekilde gerçekleştirebilmeleri sağlanıyor. PTT Kargo ile yapılan yurtdışı lojistik kargo sevk hizmetleri dahilinde 124 ülke ile bilgi transferi gerçekleştirilmektedir. Bu kapsamda PTT Kargo posta kolisi sevk hizmetlerinde;

-Alma Haberli Koli
-Değer Konmuş Koli
-Ödeme Şartlı
-Ticari Koli Hizmeti şeklinde 4 farklı hizmet alternatif kapsamı bulunmaktadır.

*APG

PTT Kargo özellikle acele kodu ile alıcısına ulaştırılması istenen yurtdışı gönderileri için yararlanabilecekleri ve varış posta idareleri ile imzalanan ikili anlaşmalar çerçevesinde 110 ülkeye verilen öncelikli bir hizmet türüdür.

*Turpex

PTT Kargo Turpex hizmeti dahilinde müşterilerin, evrak, doküman, hediyelik eşya, uluslar arası bedeli-bedelsiz ve geçici ihracat eşyalarını, fuar ve sergilerde tanıtmak üzere ürün ve yayınları, en hızlı ve en güvenli şekilde Turpex gönderisi olarak postaya vererek, yurtdışına gönderebilme şansına sahip olmaları sağlanıyor.

*Posta Yolu ile Gönderilmesi Yasak Maddeler

PTT Kargo hizmetleri kapsamında yurtdışına gönderilen veya yurtdışından gelen tüm gönderiler ile ilgili her bir uygulama üyesi olduğu Dünya Posta Birliği UPU kararları çerçevesinde en uygun şekilde yürütülüyor.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir