"Enter"a basıp içeriğe geçin

PTT YURDIŞI KARGO TAKİP

Türkiye’ nin Posta Kurumu olarak 174 yıllık bir geçmişe sahip olan PTT, Dünya Posta Birliği ve IPS ( Uluslararası Posta İşlemleri) sistemlerine üye olan ve lojistik hizmetler konusunda çok geniş birikim ve tecrübeye sahip olan köklü bir kuruluştur. Bu deneyimi tüketicilerin yüksek kaliteli hizmet alabilmesinde etkili olarak kullanan Kurum, üç farklı türde yurtdışı gönderi kabul ediyor. Bunlar posta kolisi, APG ve Turpex şeklinde sınıflandırılmış.

PTT Posta Kolisi

30 kilo ağırlığa kadar ve 300 desimetreküp hacimli, taşınması sakıncalı olmayan her türlü ürünü posta kolisi olarak dünyanın istediğiniz bölgesine gönderebilirsiniz. Gönderileriniz sırasında, kargonuzun gideceği yere havayolu veya deniz yada kara yoluyla ulaşması seçimini yapabilirsiniz. Dünya Posta Birliği üyesi olan PTT, gönderiyle ilgili oluşan her türlü sorunda, Birliğin konuyla ilgili kararları doğrultusunda tazminat öder. Ayrıca posta kolileri, sistemleri bilgi transferini destekleyen 124 ülke için, gönderi takip sistemiyle aşama aşama kontrol edilebilir.

PTT APG

Posta kolisi teslimatlarına göre daha hızlı teslim süresine sahip APG, 30 kilo ağırlık ve 300 desimetreküp hacimli her türlü yurtdışı koli gönderimleri için hizmet sunuyor. Kolilerin gideceği ülkeye göre teslim süreleri değişiklik gösterse de, en hızlı teslimat APG ile yapılıyor. APG hizmeti dünyanın 110 ülkesine anlaşmalı olarak sunulan bir hizmettir ve 90 ülkenin elektronik sistemi desteklemesi nedeniyle, sadece 90 ülke için gönderi takip sistemi mevcuttur. Gönderilerle ilgili olarak ortaya çıkan her türlü sorun, ilgili ülkeyle varılmış anlaşmalar çerçevesinde tazmin ediliyor.

PTT Turpex

Turpex hizmeti, hızlı bir şekilde, doküman, değerli eşya, geçici ihracat eşyaları (Bedelli veya bedelsiz olanlar), fuar ve sergilere gönderilen basılı yayınlar gibi ürünlerin, hızlı bir şekilde alıcılarına ulaşmasını sağlayan bir hizmet türüdür. PTT A.Ş.’ nin sorumluluğunda sunulan bu lojistik hizmeti, gönderilerde oluşan her türlü sorunda doğrudan PTT A.Ş.’ nin tazminiyle yükümlü olarak sunuluyor. Tüm gönderiler, kargo takip sistemi üzerinden takip edilebiliyor.

1

PTT Yurtdışı Kargo Takip Sistemi Nasıl Çalışıyor?

PTT ‘ nin resmi web platformu olan ptt.gov.tr üzerinde bulunan Gönderi Takip kategorisine girilerek, açılan ekrana, gönderinin üzerinde bulunan barkodu yazmanız, gerekli takibi eş zamanlı olarak yapabilmenizi sağlıyor. Bununla birlikte tüm gönderilerin takibi için ihtiyacınız olan gönderi barkod numarasını 444 1 788 nolu telefonu arayarak da sorgulayabilirsiniz.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir