"Enter"a basıp içeriğe geçin

PTT KARGO TAKİP

Ülkemizin Posta Kurumu olan PTT, sahip olduğu geniş olanaklar ve sektörel deneyimle kargo taşımacılığında da üstün nitelikli ve çeşitli hizmetler sağlıyor. Lojistik hizmetleri kapsamında yurtiçi ve yurt dışı dünyanın ve ülkemizin her bölgesine kargo taşımacılığı hizmeti sunan PTT, özel olarak hazırlanmış elektronik ortam alt yapısıyla da tüketiciye benzersiz bir hizmet sunumu gerçekleştiriyor.

PTT Kargo Takibi Nasıl Yapılıyor?

PTT’ nin online hizmetleri sunabilmek amacıyla oluşturduğu web platformu olan ptt.gov.tr, üzerinde bulunan Gönderi takibi linkine tıklanarak ulaşılabilen PTT Kargo Takip sayfası aracılığıyla kargo takibi yapabilmeniz için, sadece gönder,iye ait olan barkod numarasını bilmeniz gerekiyor. Gönderinin barkodunu ekrandaki sorgulama bölümüne girerek, güvenlik aşamasını da tamamlayarak, kargonuzun nerede olduğunu eş zamanlı olarak izleyebiliyorsunuz. Yurtiçi ve gerekli altyapısı bulunan tüm dünya ülkelerine gönderilen kargoların takiplerini bu ekran aracılığıyla gerçekleştirebiliyorsunuz. İnternete erişilemediği durumlarda PTT’ nin 444 1 788 numaralı müşteri hizmetlerine ulaşarak, gönderinizin takibini, yine barkod numarasını vererek sorgulama şansına da sahipsiniz.

Kargo Seçenekleri

30 Kiloya kadar ve 300 desimetreküp hacime kadar, taşınmasında sakınca bulunmayan her türlü ürünü yurtiçi ve yurtdışı olarak PTT’ nin ekonomik ücret tarifeleriyle gönderebilirsiniz. Gönderilerinizi, ücret ödemeli, şube teslim, adrese teslim, kapıda ödemeli, hızlı kargo, kişiye teslim, kontrollü teslim, ihbarlı teslim gönderim seçeneklerini sunan PTT, aynı zamanda yurt dışı gönderilerde, havayolu taşımacılığı veya deniz ile karayolu taşımacılığı seçeneklerini tercih edebilmenizi de sağlayan, geniş bir seçenek yelpazesine sahip.

Kaliteli Online Hizmet Sunumu

PTT kargo takibi, gönderi ücreti belirleme, çeşitli bankacılık işlemleri ve daha birçok hizmeti bir arada barındıran, nitelikli bir online hizmet sunumu gerçekleştiriyor. İhtiyacınız olan hemen her şeyin düşünüldüğü bol seçenekli bir platform olarak hazırlanmış olan ptt.gov.tr üzerinde, merak ettiğiniz her konuda bilgiye çok kısa süreler içerisinde ulaşabilirsiniz.

6 Yorum

 1. Nihat Yıldırım Nihat Yıldırım

  Kargo teslim edilmemiş kargo takipde kapalı diye yazıyor dükkan açık kargoyu teslim edilmemis

 2. İlknurArslan İlknurArslan

  Evde bekledim gün boyu kargoyu,ne gelen var ,ama evde yoktur diye ptt kargo takipte yazıyor ,bu kaçıncı oldu , gerekli yerlere şikâyet edeceğim , kesinlikle gelmiyorlar , dolaşıp dolaşıp geri dönüyorlar ,bence ,servise çıkan elemanlatınızı takip edin ,her seferinde böyle oldu , arada ,dürüst, işini güzelyapanlarda var tabiki

 3. İlknurArslan İlknurArslan

  Ptt kargo adreslere gelmiyor , dolaşıp dolaşıp geri dönüyorlar,elemanlarınızı takip edin

 4. Necla Öztürk Necla Öztürk

  Kuryeye ödeme yapım fakat bir belge vermedi ücret ogrendigine dahil sorun çıkarım i …

 5. Sohbet Shammyyew Sohbet Shammyyew

  ben takim numarami yalnislikla sildim kargomun nerede oldugunu nasil ogrene bilirim

 6. Coşkun Karaalioğlu Coşkun Karaalioğlu

  Nerde kargom

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir