"Enter"a basıp içeriğe geçin

PTT KARGO PASAPORT

Modern toplum kuralları, devlet hukuku ve uluslar arası hukuk anlayışı çerçevesinde ülkeler arasında seyahat gerçekleştirebilmek için her vatandaşın pasaport sahibi olması gerekiyor. Dünyanın her ülkesinde yurtdışı seyahatlerinin gerçekleştirilebilmesi için gerekli olan pasaport, Türkiye’de de yurtdışı seyahatleri için aranan en temel noktalardan birisidir. Bu kapsamda Türkiye’de pasaport başvuru ve gerekli işlemlerini gerçekleştiren vatandaşların pasaportlarının teslimatı kargo gönderimi ile gerçekleştirilmektedir. Bu kapsamda devlet kurumlarından birisi olan PTT Kargo tarafından gerçekleştirilen pasaport gönderim hizmetleri ile pasaport teslimatını en hızlı şekilde güvenle alabilme şansı bulunuyor.

PTT Kargo Pasaport Gönderimi

Pasaport gönderilerinde PTT Kargo’nun tercih edilmesi sayesinde son derece pratik ve kolay bir şekilde PTT Kargo pasaport gönderi takibi gerçekleştirebilme imkanına sahip olunabiliyor. Özellikle de dijital teknolojiler sayesinde internete erişim sağlanabilen her yerden oldukça pratik bir şekilde ilgili kurum tarafından şahsa yapılan pasaport gönderimlerinin PTT Kargo aracılığı ile gerçekleştirilebiliyor olması sayesinde PTT Kargo gönderi takibi uygulaması üzerinden PTT Kargo pasaport sorgulama işlemleri gerçekleştirilebiliyor. Böylelikle pasaport gönderisinin güncel olarak hangi işlemde olduğu ve hangi lokasyonda olduğu bilgisine kolay ve hızlı bir şekilde ulaşılabiliyor.

PTT Kargo tarafından teslim alınan pasaport gönderisi ile ilgili olarak e-pasaport başvurusunu gerçekleştirmiş olan vatandaşın cep telefonu numarasına SMS aracılığıyla pasaport gönderisinin barkot numarası bilgisi gönderiliyor. Vatandaşlarda pasaportlarının nerede olduğu, hangi işlemde olduğu ve tahmini teslim süresi ve tarihi hakkındaki bilgileri dijital PTT Kargo gönderi takibi sorgulama ekranından SMS olarak gelen gönderi barkot numarasını kullanarak, ayrıntılı taşıma bilgilerini alabilme şansına sahip olabiliyor.

Kargo gönderilerinin internetten kolay şekilde takibini mümkün kulan PTT Kargo gönderi takibi uygulaması mobil olarak da kullanabildiği gibi PTT Kargo müşteri hizmetleri aracılığı ile PTT Kargo pasaport sorgulama işlemleri yine barkot numarası ile çağrı merkezinden de gerçekleştirilebiliyor.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir