"Enter"a basıp içeriğe geçin

PTT KARGO ÖDEME TİPİ

PTT Kargo özellikle kargo taşımacılığı sektöründeki uzun yıllara dayanan tecrübesini destekleyen teknolojik kargo dağıtım altyapısı ile kargo gönderilerinin hem en kısa süreler içerisinde hem de en kaliteli biçimde gerçekleştirilebilmesine yardımcı oluyor. Bu kapsamda Türkiye’nin ve dünyanın her yerine kargo gönderileri gerçekleştirebilmek hem daha güvenli hem de daha kaliteli standartlara kavuşuyor. PTT Kargo her zaman müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışı ile müşterilerine hizmet vermekte olduğundan kargo gönderileri konusunda PTT Kargo ödeme tipi çeşitliliği sunuyor. Kargo gönderilerin müşteri istek ve ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak, işlem gerçekleştirmeyi tercih eden PTT Kargo özellikle kargo gönderisinin ödeme işlemlerinde önemli çözümleri yine müşterisine sunuyor.

PTT Kargo Gönderi Ödeme

PTT Kargo aracılığı ile yapılan kargo gönderilerinde tercih edilebilecek birden fazla gönderi ödeme tipi bulunmaktadır. Sunulan kargo taşımacılığı hizmetinin ücret tahsilatının gerçekleştirilmesi konusunda PTT Kargo tarafından müşteriye 2 ana seçenek sunulmaktadır. Bu seçenekler;

*Gönderici ödeme tipi: PTT Kargo ile yapılan gönderici ödeme tipli kargo gönderilerinde, kargonun şubeye veya kuryeye teslimi esnasında gönderici tarafından kargo gönderi ücreti ödemesi gerçekleştirilmektedir.

*Alıcı ödeme tipi: PTT Kargo, tüm kargo gönderileri esnasında müşterisinin kargo gönderisinin taşımacılık hizmeti ücretinin alıcı tarafından ödenmesi seçeneğini kullanabilmesini sağlıyor. Böylelikle yapılan kargo gönderisinin alıcıya teslimatı esnasında kargo ücret bedeli alıcıdan tahsil edilmektedir.

Bu iki PTT Kargo ödeme tipi dışında kredi kartı ve nakit kargo ücret tahsilatı gerçekleştirilmektedir. Ayrıca alıcı ödemeli gönderilerde tahsilatlı gönderi hizmetinden yararlanılarak, kargo ücreti tahsilatı dışında, teslim edilen ürünün bedeli de alıcıdan teslim esnasında tahsil edilmektedir. PTT Kargo’nun bu hizmetinden kurumsal müşteriler yararlanabilmektedir. Böylelikle hem kurumsal hem de bireysel kargo gönderilerinde PTT Kargo’dan kargo ücreti tahsilatı yönünde çok önemli alternatifler ve çözümler sunulmaktadır.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir