"Enter"a basıp içeriğe geçin

PTT KARGO KARGOM NEREDE

Posta ve kargo taşımacılığı konusunda çok uzun yıllardır hizmet vermekte olan PTT, yurtiçinde 4500’ de fazla şubeyle hizmet sunuyor. Böylesine geniş bir dağıtım ve şube ağına sahip olan Kurum, aynı zamanda çeşitli uluslararası anlaşmalar ve çeşitli birlik üyelikleriyle, dünyanın her tarafına posta ve kargo gönderimi konusunda en yetkin hizmetleri sunabilme potansiyeline sahip. Öncelikli işlevi posta taşımacılığı olan Kurum, Lojistik hizmetler kapsamında, yurtiçi ve yurt dışı kargo gönderimleri de yapan, aynı zamanda bu hizmetleri pek çok farklı ihtiyaca göre özel olarak yapılandırılmış nitelikli bir hizmet sunumu gerçekleştiriyor.

PTT Kargom Nerede Uygulaması

Tüm hizmet sunumlarını, çağımızın yeni ihtiyaç türlerine göre yeniden yapılandıran PTT, özellikle elektronik ortamın hizmet sunumları ve destek hizmetleri anlamında kullanımı konusunda da etkin bir faaliyete sahip. Kurum’ a ait resmi internet sitesi olan ptt.gov.tr, sözleşmeli ve bireysel olarak PTT hizmetlerini alan herkese, çok çeşitli hizmetleri online olarak sunabiliyor. Online olarak sunulan hizmetlerden biri olan Gönderi Takibi Sistemi, tüm kargo gönderilerinin isteyen herkes tarafından online olarak takip edilebilmesini sağlıyor. Yurt içi ve yurt dışı kargo gönderileri için kullanılabilen bu sistem sayesinde, tüm gönderiler hem gönderici tarafından takip edilebiliyor ve eğer gönderici isterse alıcı tarafından da eşzamanlı takip yapılabiliyor. Ayrıca Gönderi takibi, Kurum’ un müşteri Hizmetleri olan 444 1 788 numaralı Çağrı Merkezi aracılığıyla da takip edilebiliyor.

PTT Kargom Nerede Uygulaması Nasıl Kullanılıyor?

Yurt içi ve yurt dışı tüm kargo gönderimlerinde, göndericiye verilen ve aynı zamanda gönderinin de üzerine yapıştırılan barkod, gönderilerin online veya telefonla takip edilebilmesi için ihtiyacınız olan tek veri. Ptt.gov.tr üzerinde bulunan Gönderi Takibi kategorisine tıklandığında açılan sorgulama ekranına, gönderinizin Barkod numarasını girip, gerekli güvenlik sorusunu yanıtladıktan sonra, gönderinizin nerede olduğu hakkında detaylı bilgilere ulaşabiliyorsunuz.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir