"Enter"a basıp içeriğe geçin

PTT KARGO KAPIDA ÖDEME

PTT sahip olduğu geniş olanakları, günümüzün ihtiyaçlarına göre yeniden yapılandırarak, yeni nesil hizmetleri posta taşımacılığının yanı sıra, Lojistik Hizmetler kapsamında değerlendirdiği kargo taşımacılığında da çeşitlendirerek tüketicilerin hizmetine sunuyor. İnternetin yaygın bir şekilde kullanılmaya başlanmasına paralel olarak, sürekli artan bir istatistik izleyen e-ticaret, ürünlerin alıcıya, güvenli, hızlı ve çeşitli seçeneklerle ulaşmasını gerektirmeye başladı. Oluşan bu yeni ihtiyaçlara odaklı çalışmalar yürüten PTT, taleplere göre yeni gönderi seçenekleri oluşturmakta gecikmedi.

  1. PTT Kapıda Ödeme Sistemi Nasıl Çalışıyor?

Bu doğrultuda hazırlanan yeni nesil hizmetlerden biride Kapıda Ödeme Sistemi. PTT Lojistik Hizmetleri kapsamında Ödeme Şartlı Kargo olarak geçen bu hizmet, birleştirilen çeşitli hizmetlerle hem e-ticaret konusunda faaliyet gösteren kişilerin ihtiyaçlarına çözüm oluşturdu hem de tüketicilerin aldıkları ürünleri daha güvenli bir şekilde alabilmelerini sağladı. PTT’ nin gönderi olarak kabul ettiği kargolar, ödeme şartlı seçeneğiyle gönderildiğinde, ürünün kapıya kadar teslimi sağlanıyor. Zaten var olan bu hizmete ilave olarak, hem kargo ücreti ve hemde varsa çeşitli özel hizmetler için, gönderici adına belirlenen miktarda ödeme kapıda alıcıdan tahsil edildikten sonra, kargo teslim ediliyor.

PTT Kapıda Ödeme Sisteminde Tahsil Edilen Paralar Göndericiye Nasıl Ulaşıyor?

PTT posta çeki hesabı olarak bilinen ve önceden de var olan hizmetini, günümüz şartlarına göre uyarlayarak, sözleşme yaptığı kullanıcıları için, özellikle Ödeme şartlı gönderilerde tahsil edilen ücretlerin oluşturduğu bir tür mudi hesabına dönüştürmüş durumda. Bir banka tarzında hizmetler de sunmakta olan PTT, resmi internet sitesi olan ptt.gov.tr aracılığıyla, hesabı kontrol edebilme ve havaleden, ödemelere kadar pek çok işlemi posta çeki hesabı sahibinin online olarak yapabilmesine olanak tanıyor. Tüm bu hizmetlerin bir araya getirilmesiyle oluşan ödeme şartlı kargo, aynı zamanda tüketicilerin aldıkları ürünleri kapıda görerek ve inceleyerek teslim alabilmelerine de olanak tanıyor.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir