"Enter"a basıp içeriğe geçin

PTT KARGO GÖNDERİ TAKİP

Türkiye’ nin resmi posta kuruluşu olan PTT, yüzyıldan uzun geçmişiyle oluşturduğu altyapısı ve dünya geneline yayılan dağıtım ağıyla, posta ve kargo taşıma konusunda eşsiz bir hizmet kalitesine sahip. Sürekli olarak değişen ve gelişen dünyanın yeni koşullarına göre ortaya çıkan hizmet ihtiyaçlarına yönelik olarak posta ve kargo taşıma konusunda yeni nesil çözümler oluşturan PTT, sahip olduğu uluslar arası anlaşmalar, yurtiçinde 4500’ in üzerinde şubeyle geniş dağıtım ağı ve bu yüksek potansiyele yanıt verebilen profesyonel alt yapı avantajıyla, lojistik hizmetlerde öncü bir konumda bulunuyor.

PTT Gönderi Takibi Nasıl Yapılıyor?

Sunduğu tüm hizmetler için elektronik ortamı etkin bir şekilde kullanan ve tüketicilerinde kullanmasına olanak tanıyan bir sisteme sahip olan PTT, resmi web sitesi olan ptt.gov.tr aracılığıyla, tüm gönderiler için ihtiyaç duyulan her türlü bilgiye yanıt verebiliyor. Sözleşmeli olan kullanıcılar içinde hayli gelişmiş bir web ara yüzüne sahip olan Kurum, aynı zamanda bireysel kullanıcıların tüm sorularına detaylı yanıtlar veren bir platform hazırlamış. Örneğin herhangi bir kargonun gönderilmesinden hemen sonra olmak üzere, gönderinin takibi eş zamanlı olarak web sitesi aracılığıyla izlenebiliyor. Gönderilerin üzerine PTT’ ye verildiği anda yapıştırılan barkod numarası aracılığıyla, ptt.gov.tr üzerindeki Gönderi Takip kategorisinden, tüm gönderilerin seyahatleri eş zamanlı olarak takip edilebiliyor. Yurtiçi olarak tüm bölgeler ve tüm gönderiler için kullanılabilen bu sistem, aynı zamanda yurtdışı gönderiler de de, uluslararası anlaşmalara bağlı ülkelerde ve çeşitli gönderi türlerinde kullanılabiliyor.

PTT Kargo Gönderi Takibi İçin Ne Gerekiyor?

PTT kargo ile gönderilen tüm gönderilere uygulanan barkod numarası, kargo kabul esnasında gönderici tarafından öğrenilebiliyor. Bu barkod numarasına sahip olan herkes, gönderinin takibini ptt.gov.tr üzerinden gerçekleştirebildiği gibi, PTT’ nin Müşteri Hizmetleri Merkezi olan 444 1 788 ‘ e telefonla başvurarak da gönderi takibini yapabiliyor.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir