"Enter"a basıp içeriğe geçin

PTT KARGO FİYATLARI

Asıl işlevi olan posta dağıtıcılığı hizmetlerine ek olarak, oluşan ihtiyaçlara paralel olarak çeşitli lojistik hizmetlerde sunan PTT, özellikle kargo konusunda üst düzey verimlilikte hizmet çeşitliliğine sahip bir hizmet sunumu gerçekleştiriyor. İnternetin yaygınlaşmasına paralel olarak sürekli artmaya devam eden e-ticaret işlemleri ve bu işlemlerin ihtiyaç duyduğu yeni hizmet ihtiyaçlarına, en doğru yanıtı oluşturmak adına yeniden yapılanan PTT, uzun yıllara dayanan birikim, deneyim ve geniş dağıtım ağının da avantajlarıyla, oldukça kaliteli bir hizmet sunuyor. Kamusal hizmet sunumu amaçlı kurulmuş olan PTT, tüm hizmetlerini bu doğrultuda fiyatlandıran ve dolayısıyla bu alanda faaliyet gösteren tüm kuruluşlardan daha ekonomik fiyatlar sunabilen bir yapıya sahip.

PTT Kargo Fiyatlarını Nasıl Öğrenirim?

Ekonomik fiyatlar, yaygın dağıtım ağı ve geniş altyapısının avantajlarını, çağımızın ihtiyaçları doğrultusunda düzenleyerek kullanıcıların tüm ihtiyaçlarına yeni nesil çözümler sunabilen PTT, tüm gönderilerin fiyatlarını, internet aracılığıyla göndermeden önce tüketicilerin öğrenmesini sağlayan, etkili bir web platformuna sahip. Kurum’ un internet üzerindeki resmi sitesi olan ptt.gov.tr, üzerinden, gönderilerinizle ilgili ihtiyaç duyduğunuz her türlü bilgiye hızlı ve kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Platformun kullanıcı dostu yapısı içerisinde, tüm gönderilerin hangi ücretlere sahip olduğunu sorgulamak için, kargonuzun ağırlığı veya hacim bilgilerini sorgulama ekranına girmeniz gerekiyor ve yanı sıra gönderinin hangi seçeneklerle alıcıya ulaşmasını istediğinizi belirleyeceğiniz seçenek ekranını doldurarak, gönderici ve varış lokasyonlarını da seçerek, gönderinizin hangi ücrete mal olduğunu saniyeler içerisinde öğrenebilirsiniz.

PTT Kargo Sorgulama Nasıl Yapılıyor?

Kurum’ un web sitesi üzerinde ana sayfada bulunan Gönderi Ücreti Sorgulama kategorisine tıklandığında, karşınıza çıkan ekranda, gönderinin hangi seçeneklerle gönderileceği, gönderici ve alıcı lokasyonları ile birlikte, ağırlık ve hacim bilgilerini eksiksiz doldurarak, kargonuzun maliyetini önceden öğrenebiliyorsunuz.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir