"Enter"a basıp içeriğe geçin

PTT KARGO DAĞITIM SAATLERİ

Yurtiçi ve yurtdışı olmak üzere, posta ve kargo taşımacılığı konusunda çok büyük bir sirkülasyona sahip olan PTT, bu yaygın dağıtım ağını kontrol edebilmek için çok profesyonel bir yapılanmayla hizmet veriyor. Şubelerin bağlı olduğu müdürlükler, dağıtım merkezleri, kargo ve postaların kara, deniz ve havayolu ile taşınmasına göre ayrıştırılması, gönderinin şubelere ulaşması ve şubelerden adrese teslim işlemleri, taşınan gönderi sayısı dikkate alındığında, çok profesyonel bir şekilde düzenlenmiştir.

PTT Kargo Dağıtım Saatlerini Nasıl Öğrenebilirim?

Çeşitli lokasyonlara ve şubelerin büyüklüğüne göre düzenlenmiş olan dağıtım saatleri, çeşitlilikler gösteriyor. Bu sebeple Kargo dağıtım saatleri ve günleri ile bilgilere, ancak gönderinin ulaştığı şubelere ulaşarak öğrenebilirsiniz. Bununla birlikte Yaz aylarında tüm PTT şubelerinin hafta sonları hariç her gün çalışma saatleri 08:30/12:30 ile 13:30/1700 olarak düzenlenmiştir. Cumartesi ve Pazar günleri kapalı olan şubelerin yanı sıra, Dağıtım merkezleri cumartesi günleri de aynı saatlerde açık. Bununla birlikte Dağıtım Merkezleri’ de öğlene kadar kargo teslim alıyor ve Cumartesi ile Pazar günleri Kargo dağıtımı yapılmıyor.

PTT Kargolarının Nerede Olduğu Nasıl Öğrenilir?

PTT kargo ve posta gönderilerinde, ileri düzeyde bir takip sistemini internet aracılığıyla tüketicilere sunuyor. Tüm posta ve Kargoların, dünyanın neresine gönderilirse gönderilsin, takibini ptt.gov.tr üzerinden detaylı bir şekilde yapabilmek mümkün. Bunun için ihtiyacınız olan tek bilgi ise, gönderilerin üzerinde bulunan barkod numarası. Gönderinin gönderim esnasında üzerine yapıştırılan barkod numarasına sahip olan herkes, gönderinin nerede olduğunu eş zamanlı bir şekilde takip edebiliyor. Yurtiçinde tüm bölgeler için sağlanan bu hizmet, yurt dışında ise, gönderilen ülkenin elektronik ortama uyumuyla doğru orantılı ve uluslar arası anlaşmaların var olup olmasına bağlı olarak oldukça geniş bir şekilde sunulabiliyor.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir