"Enter"a basıp içeriğe geçin

PTT KARGO DAĞITIM MERKEZİ

174 yıla uzanan köklü geçmişiyle PTT, ülkemizin resmi posta kurumudur. Posta dağıtımı ve lojistik hizmetler konusunda, çok büyük bir deneyim ve birikime sahip olan Kurum, yaygın bir dağıtım ağı ile dünya geneline posta ve kargo taşımacılığını çok seçenekli hizmetlerle tüketiciye sunabiliyor. Özellikle lojistik hizmetler kapsamında kargo ile ilgili çok çeşitli ve ekonomik taşıma avantajlarıyla, tüketiciler tarafından tercih edilen PTT, Devlet güvencesiyle sunduğu tüm hizmetleriyle hem güven veriyor, hem çok çeşitli seçenekler sunuyor ve hem de oldukça ekonomik koşullarla sunuluyor. 4500’ ün üzerinde şube ile ülkemizin her köşesine ulaşabilen dağıtım ağı, aynı zamanda yapılmış çeşitli anlaşmalar yoluyla, dünya geneline de ulaşabiliyor. Böylesine geniş bir dağıtım ağının kontrolü, elbet de profesyonel bir yapılanmayı da gerekli kılıyor. Alanında sahip olduğu birikimle, çağın gereklerine uygun bir hizmet sunumu gerçekleştiren PTT, kendisine özgü bir altyapıya sahip.

PTT Kargo Dağıtım Merkezlerinin İşlevi

Dünyanın hemen her yerine her gün gönderilmekte olan binlerce posta ve kargonun, gönderilen bölgeden, alıcının bulunduğu bölgeye ulaşabilmesi için belirli dağıtım merkezlerine ulaşması ve bu merkezlerden de gönderinin ulaşması gereken lokasyona gör, daha büyük Kargo Dağıtım Merkezlerine ulaşmasını zorunlu kılıyor. Bu anlamda, her ilde var olan Kargo Dağıtım Merkezleri, aynı zamanda geçiş noktalarında bulunan lokasyonlarda daha geniş kapsamlı hizmet vermek amacıyla yapılandırılmıştır. Bazı illerde nüfus ve kullanım yoğunluğuna göre birden fazla Kargo Dağıtım Merkezi bulunur.

PTT Kargo Dağıtım Merkezlerine Nasıl Ulaşırım?

PTT kargo Dağıtım Merkezleri, ihtiyaca göre çeşitli lokasyonlarda yapılandırılmıştır. Bu merkezlere ulaşabilmek, hangi PTT şubelerinin Kargo Dağıtım Merkezi olduğunu öğrenebilmek, oldukça kolay bir işlem haline getirilmiş durumda. Kurum’ un web platformu olan ptt.gov.tr üzerinde bulunan En Yakın Şube Kategorisinde, bulunduğunuz bölge ve ilçedeki tüm PTT şubelerine harita üzerinden ulaşabildiğiniz gibi, bu şubelerin özelliklerine, üzerlerine gelerek detaylarıyla ulaşabilirsiniz.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir