"Enter"a basıp içeriğe geçin

PTT KARGO CUMARTESİ ÇALIŞIYOR MU?

PTT ülkemizin resmi Posta Kurumu olarak kamu hizmeti sunuyor. Tüm Devlet Dairelerinin bağlı olduğu çalışma saatleri ve kurallarına bağlı olarak faaliyet gösteren PTT, dağıtımları gerçekleştirebilmek için, çeşitli birimlerin yönetildiği merkez şubelere sahip olduğu bir altyapıya sahip. Ülkemizin her ilçesinde en az bir olmak üzere şubesi olan, pek çok ilçede nüfus yoğunluğuna paralel olarak çok daha fazla sayılarda şubesi bulunan PTT, tüm bu şubelerin yönetilebilmesi için, çeşitli dağıtım merkezleri ve Şube müdürlüklerine de sahip. Bu nedenle dağıtım şubeleri, Şube Müdürlükleri gibi merkezlerden kargo alımları Cumartesi Günleri öğlene kadar yapılıyor.

PTT Kargo’ nun Hangi Günler Çalıştığı Nasıl Öğrenilir?

PTT Kargo’ nun hangi günler ve hangi saatlerde hizmet verdiğini öğrenmek için, Kurum’ a ait olan web platformu ptt.gov.tr’ ye girmek ve sitede bulunan En Yakın Şube Kategorisinden açılan sorgulama sayfasında, sorgulama yapmak istediğiniz ili seçtikten sonra açılan haritalı sorgulama ekranında, ilçe seçiminde gerçekleştirdiğinizde, size en yakın şubeler, harita üzerinde işaretlenecek ve işaretli tüm şubelerin üzerlerine tıklandığında, şubeyle ilgili tüm bilgilere erişebileceksiniz. Cumartesi günleri hizmet sunan tüm kargo şubelerini, bu sorgulama sayfası aracılığıyla bulabilirsiniz. Bununla birlikte PTT’ ye ait 444 1 788 nolu çağrı merkezi aracılığıyla, cumartesi günleri kargo hizmeti sunan en yakın şubeyi öğrenebilirsiniz.

PTT Kargo Çalışma Saatleri

Hafta içi her gün Sabah 08:30/12:30 ile 13:30/17:00 saatleri arasında faaliyet gösteren tüm şubeler, cumartesi ve Pazar günleri kapalı. Cumartesi günleri aynı saatler arasında açık olan merkez şubeler, öğlene kadar kargo alımı yapıyorlar, merkez şubeler haricindeki şubeler ise hizmet vermiyor. Pazar günleri tüm PTT şubeleri, diğer devlet daireleri gibi hizmet vermiyorlar. Ayrıca çalışma saatleri yaz ve kış saatlerine göre değişiklik gösteriyor. Tüm şubelerin çalışma saatlerine ptt.gov.tr üzerinden ulaşabilirsiniz.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir