"Enter"a basıp içeriğe geçin

PTT KARGO ÇALIŞMA SAATLERİ

PTT kargo tüm çalışma düzeni kanunlar tarafından belirlenmiş ve kamu hizmeti sağlamakla yükümlü bir kurumdur. Bu durum Kurum’ un çalışma saatlerinde, devlet daireleriyle birlikte davranmasını zorunlu kılmaktadır. Bununla birlikte, PTT’ nin iç yapılanması ve bulundukları merkezlerin büyüklüğüne göre Şube Müdürlükleri ve Dağıtım Merkezleri gibi birimleri, diğer şubelere göre daha farklı çalışma saatlerine sahip ve aynı zamanda sunulan hizmetlerinde kapsamı şubelerin niteliğine göre belirlenmiştir.

PTT Kargo Hangi Saatlerde Hizmet Veriyor?

Yaz ve Kış aylarında değişkenlik gösteren çalışma saatleri, araya giren öğle tatiline bağlı olarak iki periyoda sahip. Sabah periyodu 08:30/12:30 ve öğleden sonra periyodu 13:30/17:00 saatlerindedir. Hafta sonlarında çalışmayan PTT Kargo, Dağıtım Merkezi ve Şube Müdürlükleri olarak hizmet veren bazı şubelerinde Cumartesi günleri de aynı saatlerde hizmet veriyor. Hangi Şubenin hangi gün ve hangi saatlerde açık olduğunu öğrenmek ise, artık çok kolay bir işlem olarak, Kurum’ un internet sitesi olan ptt.gov.tr üzerinden öğrenilebiliyor.

PTT Kargo Hizmetlerinin Hangi Şubede Verildiğini Nasıl Öğrenebilirim?

PTT çok yaygın bir şube ağına sahip olmakla birlikte, her şube de PTT’ nin sağladığı tüm hizmetlere ait birimler bulunmuyor. Bunun nedeni ise Kargo gibi, normalden daha fazla yer gerektiren işlemleriçin, yeterli büyüklüklerde olmayan şubeler denilebilir. Hangi şubelerin ve hangi saatlerde kargo hizmeti sunduğunu öğrenmek ise son derece kolalaştırılmış bir işlem. Kurum’ un web platformu, ptt.gov.tr üzerindeki En Yakın Şube Linkine tıklanarak, sorgulama yapmak istediğiniz ili seçtiğinizde önünüze açılan haritalı sorgu ekranında, sorgulamak istediğiniz ilçeyi seçtiğiniz, o ilçede bulunan tüm şubeler haritada işaretleniyor. Size en yakın şubenin üzerinde gelerek tıkladığınızda ise, şubenin iletişim bilgileri, kapsamı ve çalışma saatleriyle ilgili her konuda detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir