"Enter"a basıp içeriğe geçin

PTT KARGO BARKOD

PTT çağımızın ihtiyaç yapısına uygun bir şekilde sürekli olarak hizmet sunumunu yeniden yapılandırmaya devam ediyor. İhtiyaçlara odaklı olarak değişmeye ve gelişmeye devam eden PTT hizmetleri, kamu hizmeti sağlamanın da yanında, ihtiyaçlara çözüm oluşturmak zorunda olduğunun bilinciyle geliştirilmeye devam ediliyor. İnternetin çok yaygın bir şekilde kullanılmaya başlanması ve sahip çeşitli avantajların, tüm gönderiler ve yanı sıra PTT’ nin sunduğu tüm hizmetlere daha kolay erişilmesi sağlayan ptt.gov.tr web platformu, çağımızın elektronik dünyasına uyumlu ve nitelikli bir hizmet sunumu olarak hazırlanmış. Yanı sıra PTT çok çeşitli ve çok yüksek gönderi potansiyeline, yine teknolojik çözümler oluşturarak, aynı zamanda tüm gönderilerin, elektronik ortamla da bağlantılı olmasını sağlayan bir alt yapı geliştirmiş durumda.

PTT Kargo Barkod Nedir?

PTT’ nin lojistik Hizmetler kapsamında, tüm kargoların gönderimi öncesinde, kargonun gideceği yer, alıcı ve gönderici bilgileri, ağırlık, hacim ve gönderi türüne ait tüm bilgilerin dijital olarak yer aldığı bir barkod yapıştırılmaktadır. Bu barkodlar ve barkod okuyucuları sayesinde, Hem tüm PTT şubelerinde aktif olan bilgisayarlar ve ağ aracılığıyla PTT çalışanları ve hem de ptt.gov.tr aracılığıyla gönderici ve alıcılar, kargoların tüm seyahatleri sırasında aşama aşama nerede olduklarını izleyebiliyorlar. Gönderici ve alıcılar, gönderileri izleyebilmek için, gönderilerin üzerine yapıştırılan bu barkod numaralarını bilmek zorundadırlar.

PTT Kargo Barkod ile Tüm Gönderiler Daha Kolay Yerine Ulaşıyor

PTT’ nin dijital ortam ile uyumunu sağlayan yeni ve teknolojik alt yapısının bir gereği olarak, Kargo barkod sistemi etkin bir hizmet sunumunu da beraberinde getiriyor. PTT’ nin iç istatistikleri, muhasebesi ve işlerliği açısından oldukça önemli bir alt yapı olan bu sistem, aynı zamanda tüm tüketicilerin aktif bir şekilde gönderilerini de takip edebilmelerini sağlıyor.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir