"Enter"a basıp içeriğe geçin

PTT KARGO ANLAŞMA

PTT’ nin sunduğu lojistik hizmetler, her ihtiyacı kapsayan özelliklere sahip. Özellikle internetin yaşamlarımızda her geçen daha da artan bir şekilde var olmaya devam etmesi ve artan e-ticaret potansiyeli, çeşitli boyut ve türdeki kargoların PTT yoluyla gönderilmesinin de tercih edilmesine neden oluyor. Bu tercihteki en büyük etkende elbette PTT’ nin sunduğu fiyat avantajlarının yanı sıra, çeşitlilik arz eden hizmetler ve gönderim potansiyeline bağlı olarak değişen çeşitli indirim avantajları.

PTT Kargo Sözleşmeli Daha Ucuza Gönderilir mi?

PTT resmi bir kurum olarak, tüm hizmet sunumu bağlı olduğu kanunlarla düzenleniyor. Dolayısıyla PTT ile ilgili kanunlarda yeri olmayan hiçbir uygulama, indirim veya artışı PTT’ den talep edemezsiniz veya etseniz bile yanıt alamazsınız. Bununla birlikte giderek daha kapsamlı çalışmalar ortaya koyan PTT, çağı yakalamak adın birçok hizmet geliştirmeye devam ederken, bu hizmetleri en düşük maliyetlerle sunabilme potansiyeline de sahip. Kamu hizmeti veriyor olmasının etkisiyle de normal ticari işletmelere göre daha düşük kar oranlarıyla çalışan PTT, aynı zamanda artan gönderi miktarına bağlı olarak, düşen birim maliyeti de tüketicilere indirim olarak yansıtıyor.

PTT Kargo İndirimleri Ne Kadar?

PTT Kargo ve APS (Acele Posta Servisi) gönderilerinde, toplu gönderim miktarlarına bağlı olarak % 60’ a varan oranlarda indirimler sunabiliyor. Bu indirimlerden faydalanabilmek için, kurum, bireysel veya ticari işletmeler için ayrı ayrı hazırlanmış olan sözleşmeleri yapmak gerekiyor. Gönderilerin miktarı ve cirolarının hesaplanmasına göre farklı dilimlerde indirimlerden isteyen herkes faydalanabiliyor. Bunun dışında, kamu hizmeti sunan PTT, kanun kapsamında dini bayramlar, yılbaşı, çeşitli özel kutlama günleri (Babalar günü, Anneler günü ve benzeri) ve PTT’ nin Kuruluş Günü olan 23 Ekim’ den 5 gün öncesine kadar tüm gönderiler % 10 indirimli olarak yapılabiliyor. İndirimler kitap, defter ve benzeri kırtasiye ürünlerinin yanı sıra, kargolar gibi ürünün niteliğine göre de farklı oranlarda uygulanıyor. Gönderi türünüz, cironuz ve miktarınıza göre yapacağınız sözleşme ve gönderi maliyetleri için, mutlaka bir PTT şubesine başvurmanız gerekiyor.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir