"Enter"a basıp içeriğe geçin

PTT GÖNDERİ ÜCRETİ SORGULAMA

PTT ülkemizin resmi posta kurumu olarak, oldukça gelişmiş bir posta ve lojistik hizmet sunumu gerçekleştiriyor. Elektronik ortamla desteklenen tüm gönderiler, çağımızın gereklerine ve ihtiyaçlarına uygun bir şekilde hazırlanarak tüketiciye sunuluyor. PTT Lojistik Hizmetler kapsamında, posta kargosu ve kargo şeklinde sunduğu hizmetini, gelişmiş web platformuyla destekleyen bir anlayışa sahip. Gönderi takip sistemiyle, Türkiye’ nin her yerine ve aynı zamanda dünyanın her yerine kargo gönderimi yapılması mümkün olduğu gibi, gönderiler PTT güvencesi altında alıcılarına ulaşıyor. Aynı zamanda tüm gönderiler için hazırlanmış olan gönderi takip sistemi, kargolarınızın aşama aşama teslim anına kadar eş zamanlı izlenebilmesini sağlıyor.

PTT Gönderi Ücreti Nasıl Sorgulanır?

Lojistik hizmetler kapsamında sunulan posta kargosu ve kargo hizmetleri, tüketicilerin beklentilerine en iyi karşılığı oluşturması adına özel bir altyapı ve seçeneğe sahip olarak sunulan bir hizmet. Tüm kargolar alıcılarına normal kargo, ücret alıcıdan, kontrollü teslim, ödeme şartlı, değer konulmuş, teslim ihbarlı (Telefon, SMS ve E-Mail yoluyla tercih edilebiliyor), Alıcının kendisine teslim, Adresten alma, şubeden teslim, kapıda ödemeli, Gidiş Dönüş gibi geniş seçeneklere sahip olarak sunuluyor. Her hizmetin kendisine ait artı ödemeleri bulunsa da, sunulan hizmetin kalitesiyle uygulanan fiyatlar oldukça ekonomik düzeyde kalıyor.

1

PTT Gönderi Ücreti Öğrenme Ekranı

Tüm gönderilerinizin ücretini PTT şubelerine gitmeden istediğiniz zaman sorgulamanız mümkün. Kurumun gelişmiş internet platformu olan ptt.gov.tr üzerinde bulunan Gönderi Ücreti Öğrenme aracı, kargolarınızın boyut ve kilolarına göre ücretini hesaplayabileceğiniz bir araç. Aynı zamanda tüm ek seçenekleri işaretleyerek, gönderilerinizin tam maliyetini PTT’ ye gitmeden önce öğrenebilme avantajına sahip oluyorsunuz. Örnek vermek gerekirse, 3 kiloluk normal bir kargo gönderim ücreti 9.5 TL olarak yansırken, bu kargonun teslim bilgisi alıcıya telefon ihbarlı şekilde gönderilirse 11.75 TL olarak, PTT’ ye başvurmadan öğrenilebilecek bir bilgi. Kargonuzun kilo ve hacim değerlerini Gönderi Ücreti Öğrenme ekranına girerek, kolaylıkla taşıma maliyetini hesaplayabilmeniz mümkün oluyor. Taşınması yasalarca sakınca teşkil etmeyen her ürünü, PTT kargo ile alıcılarına gönderebilme şansınız olduğu gibi, taşınmasında sakınca bulunan maddelerin hangileri olduğunu da, yine platform üzerinde bulunan ilgili kategoriyi inceleyerek öğrenebilirsiniz.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir