"Enter"a basıp içeriğe geçin

PTT GÖNDERİ SÜRESİ SORGULAMA

Açılımı Posta Telgraf Teşkilatı olarak değiştirilen PTT, Türkiye’ nin resmi posta kurumu olarak, lojistik hizmetler konusunda engin deneyim birikim ve altyapı olanaklarına sahip. Tüm bu olanakları lojistik hizmet sunumunu en nitelikli ve kaliteli bir şekilde, çağımızın gereklerine ve ihtiyaçlarına uygun olarak sunmak adına, hayli gelişmiş bir hizmet sunumu oluşturan kurum, yurtiçi ve yurtdışı olmak üzere kargo hizmetleri konusunda üstün nitelikli bir hizmet kalitesine sahip. Zamanımızın yaşam tarzına hitap edebilecek şekilde, elektronik ortamın etkili şekilde kullanımıyla desteklenmiş tüm gönderi hizmetleri, dünyanın en gelişmiş sistemlerinden biri olarak hizmet sunuyor.

PTT Kargo Taşıma Seçenekleri

Yurtiçi kargoları posta kargosu ve kargo olarak kabul eden kurum, yurtdışı lojistik hizmetler konusunda posta kargosu, APG ve Turpex olarak gelişmiş bir hizmet sunumuna sahip. Yurtiçi posta kargosu veya kargo taşımacılığını, adrese teslim, adresten alma, ihbarlı, kapıda ödeme, kişinin kendisine teslim, değer saptanmış, şubeden teslim ve benzeri birçok seçenekle destekleyen kurum, aynı zamanda tüm gönderilerinizin ne kadara mal olacağı ile bilgilere ulaşabileceğiniz çok gelişmiş bir internet platformuna da sahip. Kurumun İnternet platformu olan ptt.gov.tr, gönderilerinizin nereye hangi ücretle gönderileceği, hangi seçenekle gönderi maliyetinin ne kadar arttığı, gönderim süresinin hesaplanması, gönderi takip sistemi gibi, her türlü ihtiyacın online olarak karşılanmasını amaçlayan son derece gelişmiş bir destek sistemi olarak hizmet veriyor.

PTT Gönderi Süresini Nasıl Sorgularım?

Tüm gönderileriniz için, Kurum’ un internet sitesi olan ptt.gov.tr web sitesine ulaşarak, sitede bulunan Gönderi Süresi Sorgulama kategorisine ulaşmanız yeterli oluyor. Bu kategoride kullanıcıların önüne açılan ekranda, her türlü gönderinizle ilgili seçimleri yaptıktan sonra, gönderinizin hangi seçeneklere sahip olarak gönderilmesini istediğinizi de belirledikten sonra, çıkış ve varış bölgelerini seçerek, gönderilerinizin ortalama varış süresi konusunda hızlı bir şekilde yanıt alabilirsiniz. Hem yurtiçi gönderileri ve hem de yurt dışı gönderileri kapsayan bu hizmet, yanı sıra gönderinizi hangi seçeneklerle göndermeyi tercih etmenizi de kolaylaştıran bir uygulama.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir