"Enter"a basıp içeriğe geçin

ONLİNE PTT KARGO TAKİP

Ülkemizin resmi posta kuruluşu olarak 174 yıllık köklü bir maziye sahip PTT, günümüz koşullarında pek çok hizmeti en kaliteli şeklide sunabilecek potansiyel ve birikime sahip. Bu büyük avantaj ile yurtiçi ve yurtdışı lojistik hizmetlerinde eşsiz olanakları tüketicilerin hizmetine sunan PTT, aynı zamanda online hizmetler konusunda da gelişmiş bir altyapıya sahip.

PTT Kargo Takip Sistemi

PTT lojistik hizmetleri kapsamında, istendiği takdirde hazır kargo kolileri kullanılarak 30 kilo ağırlığa ve üç yüz desimetreküp hacime sahip tüm gönderiler yurtiçinde her noktaya ve yanı sıra dünyanın her bölgesinde, tercihe bağlı olarak kara yolu veya havayolu ile gönderilebiliyor. Tüm gönderiler PTT’ nin internet platformu üzerinde bulunan “ gönderi takibi “ linki aracılığıyla, tüm yolculukları sırasında alıcılar ve göndericiler tarafından kolaylıkla takip edilebiliyor.

PTT Yurtiçi Lojistik Hizmetleri

Yurt içinde pek çok farklı hizmet sunumuyla, öncelikli olarak tercih edilen PTT, aynı zamanda ekonomik taşıma ücretleriyle de öne çıkıyor. Yurtiçi lojistik hizmetleri kapsamında, gönderici ödemeli, alıcı ödemeli, ödeme şartlı, alma haberli, değer konulmuş, sigortalı, telefon ihbarlı, kontrollü teslim, alıcının kendisine teslim, adresten alma gibi, tüketicilerin kargo taşıma hizmetleri ihtiyaçlarına eşsiz seçeneklerle karşılık veriyor.

PTT Yurtdışı Lojistik Hizmetleri

PTT Yurtdışı lojistik hizmetlerinde, ülkemizin iddialı hizmet sunumlarından birini gerçekleştiriyor. Dünyanın her ülkesine gönderi kabul etmekte olan kurum, aynı zamanda gönderilerin Havayolu veya Deniz ve karayolu ile taşınması tercihini göndericiye bırakıyor. Tercihe göre taşınan kargoların taşıma ücretleri de rakip şirketlere göre hayli ekonomik koşullara sahip. IPS ( Uluslararası Posta Sistemleri ) programına üye olan PTT, bu avantajıyla dünya ülkelerinin 124 tanesine yapılan gönderilerin online takibini detaylı bir şekilde kullanıcılarına sunabiliyor. Böylesi bir gönderi takibi aynı zamanda gönderilerin kaybolması, hasar alması, değer kaybı yaşaması halinde Dünya Posta Birliği üyesi olan PTT’ nin birliğin durumla ilgili aldığı kararlarda belirtilen limitler dahilinde tazminat ödeme yükümlülüğüne de sahip. Çağımızın lojistik hizmet beklentilerine üst düzey bir yanıt oluşturan PTT Kargo, aynı zamanda APG adı verilen sistemle, yurtdışı kargo gönderilerinde, hızlı teslimat seçeneği de sunuyor.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir